realitypraha9.cz

reality Praha 9

Chcete prodat nemovitost a nevíte, kde začít a co vás přesně čeká?

 

Nezávislé průzkumy ukazují, že ti, kteří využijí služeb zkušených realitních makléřů, prodají svou nemovitost za vyšší cenu a v kratší době než ti, co si ji prodávají sami.

 

Takto vypadá obvyklý postup při prodeji nemovitosti, pokud si vyberete spolupráci s profesionálním makléřem RE/MAX:

1. Prohlídka a stanovení prodejní ceny

Prvním krokem k zahájení spolupráce je osobní schůzka, kdy si prohlédneme vaši nemovitost a společně stanovíme její cenu a možnosti a strategie prodeje.  Při odhadu prodejní ceny hraje roli nejenom nemovitost jako taková (stáří, stav a vybavení), ale i okolí (občanská vybavenost, dopravní obslužnost) a aktuální nabídka nemovitostí k prodeji v dané lokalitě. Důležitým faktorem jsou potřeby klienta, zejména požadavky na rychlost prodeje atp.

2. Příprava nemovitosti k prodeji

Na základě osobní schůzky a prohlídky vám doporučíme, jak připravit nemovitost k prodeji a co nejvíce zvýšit její atraktivitu. Poradíme vám důležité tipy a doporučíme, popřípadě zajistíme specialistu, který se o toto může postarat za vás. Nemovitost by měla působit vždy čistě a neosobně, aby umožnila zájemci vlastní představy o možném budoucím využití či zařízení.  Při fotografování nemovitosti pro marketingové účely doporučujeme odstranit osobní předměty či rodinné fotografie.

3. Energetický průkaz (energetický štítek)

Zákon č. 318/2012 Sb. vyžaduje, aby prodávající před prodejem zajistil průkaz energetické náročnosti budovy neboli energetický štítek.  Nedodržení tohoto zákona podléhá peněžité sankci až 100 000,- Kč, kdy tuto pokutu platí majitel (prodávající). Více informací k energetickým průkazům včetně jejich vyhotovení pro vás v rámci služeb samozřejmě zajistíme.

4. Uzavření zprostředkovatelské smlouvy

Pokud se rozhodnete s námi byt prodávat, pak uzavřeme zprostředkovatelskou smlouvu neboli smlouvu o spolupráci. Ta zajišťuje serióznost průběhu obchodní transakce, obsahuje dohodnuté podmínky a zakládá oprávnění makléře nemovitost nabízet a jednat se zájemci. Pracujeme pouze na základě výhradní neboli exklusivní smlouvy tj. nemovitost jsme oprávněni nabízet pouze my a ne jiný makléř ani jiná kancelář.

5. Zpracování prodejní prezentace vaší nemovitosti

Zpracujeme profesionální prezentaci vaší nemovitosti pro její marketing a pro jednání se zájemci. Prodejní prezentace obsahuje veškeré obecné, ale i technické informace o vaší nemovitosti, fotodokumentaci, půdorysy a další případné dokumenty či informace.

6. Zalistování vaší nemovitosti do systému

Do 24 hodin od podepsání smlouvy o zastoupení vložíme vaší nemovitost do interního systému RE/MAX. Po vašem odsouhlasení inzerce pak exportujeme na všechny významné realitní servery. V momentě, kdy je vaše nemovitost vložena do systému, začne se párovat se všemi odpovídajícími poptávkami z celé sítě RE/MAX a její nabídka je odesílána všem potenciálním zájemcům prostřednictvím e-mailu.

7. Průběh prodeje

Důležitou součástí prodejního plánu je na míru sestavená inzerce vaší nemovitosti. Čím méně typizovaná nemovitost, tím rozličnější mohou být marketingové aktivity. O všech aktivitách a průběhu prodeje (počet zájemců, prohlídek, návštěvnost inzerce atp.) vás pravidelně informuje podle dohodnuté frekvence a to telefonicky nebo emailem.

8. Prohlídky vaší nemovitosti

Dopředu vybíráme pouze vhodné zájemce o prohlídku nemovitosti na základě jejich kritérií a finančních možností. Tím šetříme váš čas i soukromí.  U prohlídek nemusíte být přítomní, ale pokud si přejete, eventuálně v bytě bydlíte, přizpůsobíme časy prohlídek vašim možnostem.

9. Rezervační smlouva (Dohoda o složení blokovacího depozita)

V případě, že se zájemce za dohodnutých podmínek rozhodne pro koupi vaší nemovitosti, uzavírá s ním naše realitní kancelář rezervační smlouvu (dohodu o složení blokovacího depozita). Na jejím základě klient skládá rezervační poplatek (blokovací depozitum). Nemovitost je tak pro zájemce rezervována a smluvní strany mají čas na přípravu Kupní smlouvy a případně na vyřízení financování. RE/MAX nabízí kupujícímu bezplatnou službu RE/MAX Hypotéka, což může rovněž ovlivnit rychlost prodeje ve váš prospěch.

10. Podpis kupní smlouvy (Kupní smlouva o převodu vlastnictví jednotky / Dohoda o převodu družstevního podílu v bytovém družstvu)

Naše právní oddělení vypracuje smlouvy, na základě kterých dochází k převodu vlastnictví z prodávajícího (vás) na kupujícího. Zajistíme podepsání všech potřebných smluv a dokumentů včetně jejich podání na Katastrální úřad, nebo jejich předložení družstvu.

K přechodu vlastnického práva dochází zápisem do Katastru nemovitostí, k převodu družstevního podílu dochází okamžikem doručení Dohody o převodu orgánu bytového družstva.

11. Úschova kupní ceny

Úschovou kupní ceny se předchází nepříjemným situacím a zajišťuje jistotu pro kupujícího i prodávajícího, že nepřijde o peníze ani nemovitost. Běžnou praxí je složení kupní ceny po odečtení již uhrazeného rezervačního poplatku do úschovy nezávislé třetí osoby nebo instituce (úschova advokátní, notářská, bankovní). Ta vyplatí kupní cenu prodávajícímu tak, jak je dohodnuto v Kupní smlouvě, ale obvykle po převedení nemovitosti v Katastru nemovitostí z prodávajícího na vás – kupujícího na základě předložení uschovateli originálního Listu vlastnictví. Obvykle je rovněž z kupní ceny v úschově odečtena částka ve výši 4 % na úhradu Daně z nabytí nemovitých věcí.

12. Výplata peněz a daň z nemovitých věcí

Jakmile dojte k převodu nemovitosti, pak předložíme uschovateli potřebné dokumenty (originální výpis LV), na základě kterého je vám uvolněna kupní cena. V úschově zůstává pouze částka na Daň z nabytí nemovitých věcí, která činí 4% z kupní ceny. V rámci našeho servisu pro vás zajistíme zdarma i vyplnění daňového přiznání a odhad nemovitosti, který je součástí daňového přiznání.

13. Předání nemovitosti

Jakmile je nemovitost v katastru nemovitostí převedena na nového majitele, dojte k předání nemovitosti. Při předání dojde k odečtu všech energií a případně rovnou převodu na nového majitele, předání klíčů a potřebných kontaktů (např. na společenství vlastníků, správcovskou firmu předsedu družstva atp.)

14. Daň z příjmu

V určitých situacích budete muset jako prodávající zaplatit také daň z příjmu. Daň se neplatí například, vlastníte-li nemovitost více než 5 let či využijete získané finanční prostředky pro pořízení nového bydlení. V této otázce jsme vám připraveni poskytnout potřebné informace a ve složitějších případech i kontakty na daňové specialisty.

 

Realizované prodeje

Cena: 1.590.000 Kč

Byt 1+kk, 30 m2, Vysočany, ul. Pod Strojírnami. K prodeji nabízíme zrekonstruovaný byt s dispozicí 1+kk 30 m2 ve Vysočanech v cihlovém domě, cca 500 m od stanice metra Vysočanská. Dům i byt nedávno prošel kompletní rekonstrukcí.

PRODÁNO

Cena: 1.590.000 Kč

Byt 1+kk, 22 m2, Hloubětín, ul.Konzumní. Byt se nachází v posledním patře klidného cihlového domu o 12 bytech. MHD, metro Hloubětín a tramvajová zastávka Kbelská, veškerá občanská vybavenost v docházkové vzdálenosti. V těsné blízkosti sportovní vyžití na cylko/in-line stezce.

PRODÁNO

Cena: 2.750.000 Kč

Byt 3+1/L, 75 m2, Rajská zahrada, ul. Bouřilova včetně vybavení. Byt se nachází v lokalitě s perfektní občanskou vybaveností (několik MŠ, ZŠ i středních škol, 2 polikliniky, obchodní centrum, pošta atp.). V okolí také široká nabídka sportovního vyžití.

Cena: 2.540.000 Kč

Byt 3+kk, 66 m2, Černý Most, ul. Kpt. Stránského. Exkluzivní nabídka velmi pěkně zrekonstruovaného bytu 3+kk, 66 m2 v Praze 9, Černý Most. Byt se nachází v posledním patře zrekonstruovaného panelového domu s novým výtahem a fasádou.

PRODÁNO

PRODÁNO

 

RNDr. Eva Božíková

Jednatelka společnosti
RK Ambassador s.r.o.

Tel.: 739 609 756

Jakub Žlebek

certifikovaný realitní makléř

 

Tel.: 731 618 310

Webdesign a realizace:

www.promotionvideo.cz