realitypraha9.cz

reality Praha 9

Chcete koupit nemovitost a nevíte, kde začít a co vás přesně čeká?

 

Takto vypadá obvyklý postup při koupi nemovitosti, pokud si vyberete spolupráci s profesionálním makléřem RE/MAX:

1. Výběr nemovitosti

Celý proces začnete tím, že si vyberete pro vás vhodnou nemovitost v naší nabídce a kontaktujete nás pro zjištění více informací a domluvení prohlídky. Pokud v naší nabídce momentálně není nemovitost, která by odpovídala přesně vašim požadavkům, budeme za vás sledovat aktuální nabídku nemovitostí v rámci celé sítě RE/MAX dle zadaných kritérií. Pokud nalezneme nemovitost, která by odpovídala vašim požadavkům, budeme vás obratem kontaktovat.

Doporučení: Vždy vybírejte pouze ty nemovitosti, které jsou nabízeny makléřem exklusivně (výhradně), tj. má je v nabídce a pod smlouvou pouze jeden makléř. Makléři RE/MAX, a tedy i my, pracují pouze exklusivně.

2. Rezervační smlouva (Dohoda o složení blokovacího depozita)

V případě, že se vám vybraná nemovitost bude líbit a budete mít o její koupi zájem, podepíšeme s vámi rezervační smlouvu neboli Dohodu o složení blokovacího depozita. Ta vám zajišťuje rezervování vybrané nemovitosti do doby, než se podepíše kupní smlouva. Ve smlouvě je stanovena také výše rezervačního poplatku neboli blokovacího depozita, který je důkazem vašeho vážného zájmu o nemovitost a je započítán do kupní ceny. Ode dne složení blokovacího depozita je pro vás vybraná nemovitost závazně rezervována a není možné ji nabízet dalšímu zájemci.

3. Smlouva o smlouvě budoucí kupní

Uzavírá se v případech, kdy prodávající i kupující mají zájem kupní smlouvu uzavřít, ale z určitých důvodů to zatím není možné (např. si kupující vyřizuje hypoteční financování). Smlouva o smlouvě budoucí kupní zavazuje vás i prodávajícího k následnému uzavření Kupní smlouvy. Samotná Kupní smlouva je zpravidla přílohou Smlouvy o smlouvě budoucí kupní.

4. Financování nemovitosti - RE/MAX Hypotéka

V případě, že nemovitosti financujete prostřednictvím hypotéky, případně bankovním úvěrem, bude vaše banka požadovat zřízení zástavního práva na nemovitost ve svůj prospěch. Zástavní právo obvykle zřizuje majitel nemovitosti a vzniká zápisem do Katastru nemovitostí. Váš makléř vám může zajistit financování nemovitosti prostřednictvím RE/MAX Hypotéky. Hypoteční servis a poradenství pro vás je zdarma.

5. Kupní smlouva / Kupní smlouva o převodu vlastnictví jednotky / Dohoda o převodu družstevního podílu v bytovém družstvu

Na základě těchto smluv přechází vlastnictví nemovitosti z prodávajících na kupujícího. K přechodu vlastnického práva dochází zápisem do Katastru nemovitostí, převod družstevního podílu nastává okamžikem doručení dohody o převodu orgánu bytového družstva.

6. Úschova kupní ceny

Úschovou kupní ceny se předchází nepříjemným situacím a zajišťuje jistotu pro kupujícího i prodávajícího, že nepřijde o peníze ani nemovitost. Běžnou praxí je složení kupní ceny po odečtení již uhrazeného rezervačního poplatku do úschovy nezávislé třetí osoby nebo instituce (úschova advokátní, notářská, bankovní). Ta vyplatí kupní cenu prodávajícímu tak, jak je dohodnuto v Kupní smlouvě, ale obvykle po převedení nemovitosti v Katastru nemovitostí z prodávajícího na vás – kupujícího na základě předložení uschovateli originálního Listu vlastnictví. Obvykle je rovněž z kupní ceny v úschově odečtena částka ve výši 4 % na úhradu Daně z nabytí nemovitých věcí.

7. Návrh na vklad do Katastru nemovitostí

Návrh na vklad vlastnického práva do Katastru nemovitostí je nutné provést vždy, když dochází ke změně majitele zapsaného v Listu vlastnictví. Změna vlastnictví v Katastru nemovitostí se neprovádí u družstevních bytů, u kterých toto ošetřuje Dohoda o převodu členských práv a povinností v bytovém družstvu a její doručení příslušnému orgánu bytového družstva, které ze zákona evidují své družstevníky.

8. Převzetí nemovitosti

Jakmile je nemovitost převedena na nového majitele, dojte k předání nemovitosti. Při předání dojde k odečtu všech energií a případně rovnou převodu na nového majitele, předání klíčů a potřebných kontaktů (např. na společenství vlastníků, správcovskou firmu předsedu družstva atp.)

Nezapomeňte, že je nemovitost při převodu na vás nepojištěna. Váš realitní makléř vám může zajistit zvýhodněné pojištění přes doporučené RE/MAX dodavatele.

9. Přihlášení k dani z nemovitých věcí

Jako nový majitel nemovitosti máte povinnost přihlásit se na místním úřadě k placení daně z nemovitých věcí a to vyplněním a odevzdáním daňového přiznání. Tato daňové přiznání je potřeba podat nejdéle do 31. ledna následujícího roku od koupě nemovitosti.  Každý další rok vám bude již zaslána výzva k platbě z FÚ automaticky.

Víc o dani u nemovitých věcí viz: http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-nemovitych-veci

10. Pronájem nemovitosti

V případě, že jste nemovitost kupovali jako investici, rádi vám ji pomůžeme pronajmout.

Realizované prodeje

Cena: 1.590.000 Kč

Byt 1+kk, 30 m2, Vysočany, ul. Pod Strojírnami. K prodeji nabízíme zrekonstruovaný byt s dispozicí 1+kk 30 m2 ve Vysočanech v cihlovém domě, cca 500 m od stanice metra Vysočanská. Dům i byt nedávno prošel kompletní rekonstrukcí.

PRODÁNO

Cena: 1.590.000 Kč

Byt 1+kk, 22 m2, Hloubětín, ul.Konzumní. Byt se nachází v posledním patře klidného cihlového domu o 12 bytech. MHD, metro Hloubětín a tramvajová zastávka Kbelská, veškerá občanská vybavenost v docházkové vzdálenosti. V těsné blízkosti sportovní vyžití na cylko/in-line stezce.

PRODÁNO

Cena: 2.750.000 Kč

Byt 3+1/L, 75 m2, Rajská zahrada, ul. Bouřilova včetně vybavení. Byt se nachází v lokalitě s perfektní občanskou vybaveností (několik MŠ, ZŠ i středních škol, 2 polikliniky, obchodní centrum, pošta atp.). V okolí také široká nabídka sportovního vyžití.

Cena: 2.540.000 Kč

Byt 3+kk, 66 m2, Černý Most, ul. Kpt. Stránského. Exkluzivní nabídka velmi pěkně zrekonstruovaného bytu 3+kk, 66 m2 v Praze 9, Černý Most. Byt se nachází v posledním patře zrekonstruovaného panelového domu s novým výtahem a fasádou.

PRODÁNO

PRODÁNO

 

RNDr. Eva Božíková

Jednatelka společnosti
RK Ambassador s.r.o.

Tel.: 739 609 756

Jakub Žlebek

certifikovaný realitní makléř

 

Tel.: 731 618 310

Webdesign a realizace:

www.promotionvideo.cz